Nakupovanie v Rakúsku

Mariahilfer Straße sa nachádza sa v meste Viedeň v oblasti Westbahnhof. „Mahü“ ako táto ulica je láskavo nazývaná miestnymi obyvateľmi, sa môže pochváliť najväčším počtom obchodov v tomto meste. Takmer všetky veľké obchodné domy sa tu nachádzajú a objavíte tu predajne odevov, kožených výrobkov, nábytku a doplnkov, kníh a kancelárskych potrieb. Skryté medzi týmito veľkými obchodmi sú malé obchody, ktoré predávajú všetky druhy zábavy. Príjemné uličné kaviarne ponúkajú vítanú prestávku od nakupovania, kde si môžete oddýchnuť svoje unavené nohy pri ochutnávaní niektorých slávnych viedenských špecialít a metro, ktoré beží asi polovicu dĺžky Mariahilfer Straße, umožňuje ľahko sa dostať do iných častí. V stredoveku sa pestovalo víno, kde sa dnes nachádza najdlhšia nákupná míľa v Rakúsku a dnešná podoba ulice sa datuje do obdobia Gründerzeit (koncom 19. storočia).

Obchodné ulice Kärntner Strasse a Landstraßer Hauptstraße sa nachádzajú v 3. obvode Viedne. Tieto zdieľajú druhé najväčšie nákupné ulice hlavného mesta. Po rekonštrukcii ulíc v polovici 80. rokov bola nainštalovaná zastávka metra a celá dispozícia bola atraktívnejšia pre nakupujúcich. Dnes sa Landstraßer Hauptstraße sa pýši širokými chodníkmi lemovanými stromami a najdôležitejšou vecou pre nákupnú ulicu, čo je veľké množstvo obchodov, ktoré sa starajú o všetky vaše túžby. Pokiaľ potrebujete doplniť palivo medzi nákupnými plochami, potom je trh Rochus, ktorý sa nachádza na Landhauser Hauptstraße, skvelým miestom na odpočinok a príjemné jedlo. Favoritenstraße sa nachádza sa v 10. štvrti Viedne, v blízkosti námestia Südtiroler Platz. Hotel Favoritenstraße bol v roku 2005 zrekonštruovaní a teraz ponúka lavičky, kde si môžete odpočinúť a strácať sa v upokojujúcom pohľade na vodu vychádzajúcu z fontán.

Linzer Landstraße je druhou najväčšou nákupnou ulicou Rakúska po viedenskej Mariahilfer Straße. Začína na barokovom hlavnom námestí, ktoré sa tiež môže pochváliť množstvom obchodov, a prechádza celým centrom Linzu až ku križovatke Blumau. Len pár krokov od Landstraße je Neuer Dom, najväčší rakúsky kostol. Hotel Landstraße má výhodnú polohu v blízkosti vlakovej stanice a môže sa pochváliť medzinárodnými vlajkovými obchodmi, ako aj malými obchodmi so suvenírmi. Bočné ulice Landstraße stoja za návštevu pre svoje kvalitné špecializované obchody.

Sedenie a pozorovanie sveta je jedným z najdôležitejších scénok Maria Theresien-Straße, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších európskych bulvárov. S roztrúsenými vrcholmi Nordkette v pozadí, stĺpom sv. Anny v strede a množstvom malých a veľkých obchodov – vrátane slávneho Kaufhausu Tyrol – ponúka Maria Theresien-Straße v meste Innsbruck niečo pre každého. Základ bulváru pochádza z mnohých veľkolepých budov z obdobia stredoveku a baroka skære buske.

Od gotiky až po barok: Kramergasse je obchodná ulica mesta Klagenfurt číslo jedna, najstaršia cesta mesta a prvá pešia zóna Rakúska. Kramergasse je lemovaná krásnymi barokovými domčekmi a vedie do historického centra mesta Alter Platz so svojimi starými meštianskymi domami a kráľovskými palácmi, obchodmi a kaviarňami. Väčšinu týchto budov vytvorili talianski architekti v 16. a 17. storočí. Tento taliansky nádych sa dá nájsť aj v elegantných obchodoch a butikoch na Kramergasse a v jej blízkosti. A čo je najlepšie, Kinderwerk Klagenfurt sa postará o vašich potomkov, aby ste si mohli plne užívať svoj nákupný deň! Okolo hlavného námestia nájdete tu množstvo očarujúcich pruhov lemovaných obchodmi a butikmi.