Nakupovanie nových technologických zariadení

Nekupujte nové zariadenia. Nové gadgety sú drahé a nepredvídateľné. Zariadenie, ktoré funguje skvele v prvý deň na poličke v obchode, sa môže rozpadnúť po niekoľkých mesiacoch vo vrecku. Bude sa tiež predávať za najvyššiu cenu, ktorú by ste za to museli zaplatiť. Urobte šikovnú vec: Počkajte niekoľko mesiacov, pozrite sa na dlhodobé prehľady trvanlivosti a kvality a potom ju kupujte od obchodu, ktorý je nudný dostatočne nato, aby ju predával online.

Realitou je, že veľmi málo produktov, v skutočnosti stojí za to, čo za nich zaplatíte v obchode v plnej výške v dátum ich vydania. A každá nová hračka, ktorú si kúpite, bude rovnako vyzerať v priebehu týždňa od svojho odkúpenia. Pokiaľ nekúpite v hotovosti, horúca položka v minulom roku (alebo mesiacu hårborttagning) je zvyčajne lepšou možnosťou, ako zabrániť porušovaniu rozpočtu.

Staršie vlajkové lode sú tiež zvyčajne lepšie možnosti ako ich moderní lacnejší bratranci. A ak si zvyknete kupovať použité, keď vytiahne lesk novej povahy, budete môcť vybaviť svoj životný štýl oveľa kvalitnejšou technikou, ako keby ste pravidelne vyhodili týždenné mzdy na najjasnejšiu novú vec. Takmer každý veľký nákup techniky, ktorý som urobil v posledných niekoľkých rokoch, pochádza zo služieb eBay, Amazonu alebo inej podobnej stránky. A tie, ktoré som si kúpil, som veľmi ľutoval.

Obidva fotoaparáty, ktoré používam v mojom fotografickom ateliéry, Nikon D700 a D800, sa ľahko dali kúpiť od vysoko hodnotených tretích predajcov. Model D700 sa predával za 2.000 eur ako nový, keď som ho kúpil v roku 2012. Zobral som ho renovovaný za 1.200 eur.

Podobne som vyzdvihol takmer všetky moje hračky, ktoré nie sú fotografické, na zlomky ich obvyklých hodnôt. Tým, že ste ochotní opustiť najnovšie a najhorúcejšie gadgety v pôvodnom obale, mohol som preskúmať produkty, ako je vynikajúci Parrot Zik len o rok neskoro za 90 eur. Tieto slúchadlá som používal už dva roky, kým sa na moju hlavu doslova rozpadli. Keď nakoniec nastal čas nahradiť Ziku minulý mesiac, deň alebo dva neformálneho vyhľadávania na eBay počas môjho dochádzania ma priviedlo k páru za 300 eur Bose QuietComfort 25 za menej ako tretinu ceny.

Mojim bodom tu nie je, aby som nad vami držal nejaké úžasné právomoci šetrnosti alebo obrovskej energie, ktorú som investoval do tohto projektu získavania technológie s nízkym výkonom. To všetko je pomerne nízka cena, vysoká odmena za prácu. Dúfam, že vás povzbudí, aby ste sa vyhli veľkým výdavkom na technologické novinky a objekty. Pravdepodobne tiež zistíte, že existujú zaujímavé veci, ktorých lesk rýchlo ustupuje, keď sedíte nad rozhodnutím.

Tu sú moje odporúčania pre nákup technológií: Udržujte krátky zoznam vecí, ktoré skutočne potrebujete, a ďalší zoznam vecí, ktoré chcete. Nastavte maximálnu sumu v eurách, ktorú môžete minúť. Skontrolujte eBay, Amazon a ďalšie podobné stránky pre použité a zľavnené ceny, ktoré spadajú do tohto rozsahu. Uistite sa, že každý predávajúci, od ktorého ste nakúpili, má vynikajúce (aspoň 97%) hodnotenie a dlhú históriu predaja Vakuum.

Jeden druh tovaru, pri ktorom by ste mali byť opatrní pri nákupe použitých modelov je všetko s batériou, ktorú nemôžete nahradiť. Lítium-iónové batérie sa časom rozkladajú a použitý gadget s pevnou lítium-iónovou batériou predstavuje riziko krátkeho skladovania, čo je presne ten druh neefektívneho nákupu, ktorému sa snažíme vyhnúť.